Hepsiburada ile Dopigo Arasında Nasıl Entegrasyon Yaparım? API Anahtarını Nasıl Alırım?

Hepsiburada ile entegrasyon sağlamak için aşağıdaki adımları hayata geçirmeniz yeterli olacaktır. Aklınıza takılan bir konu olursa sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız.

(1) API servislerini kullanabilmeniz için Hepsiburada mağaza aboneliğine sahip olmanız gerekmektedir.

(2) Entegrasyon talepleri için de mağazanın satıcı destek adresinden entegrasyon talebi için ticket oluşturmanız gerekmektedir. Söz konusu talebi iletmek için görseldeki adımları takip ederek ilgili formu doldurmalısınız.

(3) Sonrasında “Hepsiburada Marketplace Entegrasyon” ekibi talebinizi değerlendirip, alıcılar arasında Dopigo ekibinin de olduğu bir e-mail bilgilendirmesi yaparak bizlerle mağazanıza ait “Merchant ID” bilgisini iletecektir.

(4) Gelen “Merchant ID” Entegrasyon Ayaraları altında yer alan Hepsiburada “Api anahtarı” alanına girilip kaydedildiğinde entegrasyon başlayacaktır. Api şifre bilgisinin şu aşamada bir geçerliliği yoktur, dolayısıyla herhangi bir karakter girilerek işlem tamamlanabilir.

(5) Son adım olarak

Dopigo Entegrasyon ayarlarından Hepsiburada’ya girerek Otomatik Paketleme Özelliğini aktif edebilirsiniz. Aktif edildiğinde HB’daki siparişleriniz otomatik olarak onaylanıyor ve gönderime hazır aşamasına geçiyor. Böylece siparişler doğrudan Dopigo’ya düşüyor. Aktif edilmez ise sizin siparişlerle ilgili işlem yapmanız gerekiyor, sadece onayladıklarınız Dopigo’ya düşüyor.

Aynı şekilde maalesef HB dışarıya sadece HB ürün kodu, tedarikçi kodu, fiyat ve stok bilgilerini verdiği için HB den gelen kayıtları diğer pazaryerlerindekilerle eşleştirmek daha pratik olabilir.